Haberler

Yerel marketler tüketiciyi koruyor


11 Kasım 2014

Son günlerde, yumurta fiyatlarının özellikle büyük marketlerde çok yüksek olduğu yönündeki haberlere istinaden Türkiye Perakendeciler Federasyonu Başkanı Mustafa Altunbilek bir açıklama yaptı.

Bu ülkede kazandığını yine bu ülkeye yatıran yerel perakendeciler, mağazalarında sattığı ürünlerde de tüketiciyi düşünmektedir. Hale gelene kadar birçok elden geçen ürün fiyatları, mağazalara geldiğinde tavan yapmış olmaktadır. Yerel perakendeciler, ürünleri daha hijyen, daha güvenli ve çok daha az kâr marjı ile müşterilerine sunmaktadır. Tüketiciler; semt ve sosyete pazarları gibi yerlerden de alışveriş yapmaktadır. Biz perakendeciler, tüketiciler için alternatif oluşturacak bu gibi yerlerin olmasını da istemekteyiz. Ama müşterilerin daha güvenli, daha hijyen ve daha sağlıklı ürünleri alması adına, biz perakendecilerin göstermiş oldukları hassasiyeti onların da göstermesi gerekmektedir. Bakanlık, yerel yönetimler ve Tarım İl Müdürlüğü yetkililerinin, perakendecilerden halkımızın sağlığı için istemiş oldukları kriterleri bu gibi yerlerden de istemesi gerekmektedir.

Örneğin, sürekli değişken olan ortalama maliyeti 5-6 TL olan yumurta fiyatları Türkiye Perakendeciler Federasyonu üyesi satış noktalarında 7,95 TL ile 9,25 TL arasında değişmektedir. Bizler, müşterilerimize daha hijyen, sağlıklı, bir o kadar da uygun fiyatlı ürünleri sunmaktayız. Ortalama ülke büyümesinden 4 kat daha hızlı büyüyen yerel perakendeciler, tüketicilerin tercih sebebi olmaktadır.

Biz, Türkiye’de 4.000’i aşkın yerel perakende noktasıyla hizmetlerimize devam ediyor ve edeceğiz.