Haberler

Yerel zincirler Bursa’da toplandı


22 Mart 2022

TPF, beşinci yüz yüze toplantısını Bursa’da yaptı. Üyeler arasında birlik ve beraberliği güçlendirmek amacıyla düzenlenen toplantı TPF Yönetim Kurulu Üyeleri, PERDER Başkanları, Bursa üyelerinin katılımıyla gerçekleşti. Toplantıda, küresel ve Türkiye ekonomisindeki gelişmeler, yerel zincirlerin 2022 yılı hedefleri görüşüldü.

Türkiye genelindeki yerel zincirler arasında birlik ve beraberliği güçlendirmek, sektördeki gelişmeleri değerlendirmek için Türkiye Perakendeciler Federasyonu önderliğinde her ay farklı bir ilde gerçekleştirilen toplantıların yenisi Bursa’da düzenlendi. TPF Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Düzgün, TPF Yönetim Kurulu Üyeleri, bölge başkanları, Bursa PERDER üyeleriyle birlikte 60’ı aşkın yerel zincir market yöneticisi İzmir, Ankara, Gaziantep ve Konya’nın ardından beşinci kez yüz yüze bir araya geldi. Ece markalı ürünler sponsorluğunda gerçekleştirilen ve iki gün süren organizasyonda gıda perakendesindeki gelişmeler, ekonomik gelişmeler ve sektörde atılması gereken adımlar görüşüldü.

Gerçekleşen toplantıda gıda ve gıda perakende sektöründeki gelişmeleri değerlendiren, toplantının açılışını TPF Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Özhan gerçekleştirdi. Özhan, Türkiye’nin dört bir yanından yerel perakendecileri Bursa’da ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını belirtti. Özhan, uzun yıllardır müşterilerine en iyi ve kaliteli ürünleri ulaştırmak için çalışan bu değerli kitlenin pandemi gibi büyük bir krize bile birlikte göğüs germesinden ne kadar etkilendiğini ifade etti. TPF Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Düzgün, “Küresel ısınma hızla geleceğimizi tehdit etmeye devam ediyor. Kuraklık, üretim, işleme, akaryakıt, lojistik maliyetlerindeki artış, Koronavirüs kaynaklı yaşanan sıkıntılar, tüm bu ürünlere artan talep, et süt ve hububat alanında geleceğimizi daha iyi planlamamız gerektiğini bir kez daha gösterdi. Üretim politikamızın anlık olarak takip edilmeye, stratejilerin daha iyi belirlenmeye, soğuk, yağış ve kuraklık nedeniyle yaşanan değişimlerin vatandaşlarımıza yansımalarının hızlı bir şekilde paylaşılmaya ihtiyacı var. İyileştirme çalışmalarının kalıcı olabilmesi için tarladan sofraya tüm ayakların denetime ihtiyacı var. Tüm bununla birlikte el birliğiyle gıda israfının önüne geçmeliyiz. Yerel zincirler olarak geleceğimizi tehdit eden sorunlar konusunda tüm paydaşlarımızla hızla hareket etmeye devam edeceğiz” dedi.

Toplantıda Türkiye’nin önde gelen maske, kullan-at, piknik ürünleri ve mangal kömürü üreticisi olan, hızlı tüketimin yenilikçi markası ECE ürünlerinin “Hayatın içinde, hep seninle” yaklaşımıyla hareket ettiğini belirten Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Doğan, kurumun üretim başta olmak üzere; büyüme süreci, gelecek hedefleri, çevre ve sürdürülebilirlik alanında yürüttüğü çalışmaları paylaştı.