Haberler

Yerel Zincirler İkinci Kez Bir Araya Gelecek


21 Temmuz 2011

Türkiye Perakendeciler Federasyonu tarafından bu yıl ikincisi gerçekleştirilecek olan “Yerel Zincirler Buluşuyor” organizasyonu, 29-30 Nisan tarihleri arasında Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde düzenlenecek.

Bu yıl ikincisi düzenlenecek olan Yerel Zincirler Buluşuyor’da konferans iki temel fikir üzerine kurgulandı. “Çift taraflı yaklaşımda” bir yandan geçmişin değerlerine sahip çıkılırken, diğer yandan günümüz koşullarına ve onun gereklerine hazırlanmanın zorunluluğunun altı çiziliyor. “Türkün aklı gözündedir.” yaklaşımıyla hazırlanan içerikte yurt içinde ve yurt dışında başarılı işlere imza atmış profesyoneller de konuşmacı olarak yer alacak. Küresel markalardan küresel perakendecilere kadar geniş bir spektrumda örneklere yer verilirken yerel perakendenin sektör analizi de yapılacak. Bugüne değin sahip olunan kurguyu baştan sona değiştirmeyi teklif eden oturumlarda marka ve konumlandırma, mağaza ikonu yaratma ve sektörün insan kaynakları sorunsalına da çözüm önerileri getirilecek. Yerel zincirlerle onlara ürün ve hizmet sunan markaların ortaklıklarıyla ilişkilerini güçlendirmek, yerel zincirlerin sorunlarını ortaya koymak ve çözüm önerilerinin geliştirilmesini sağlamak hedefiyle düzenlenen organizasyonda, PERDER üyelerinin kendi aralarındaki ilişkilerini güçlendirilmesi ve yeni PERDER üyelerinin de bu oluşuma dahil edilmesi amaçlanıyor.

Yapılacak organizasyonla, Türkiye’nin dört bir yanından gelen yerel zincir sahipleri ile yöneticileri, üreticiler, tedarikçiler, yerel zincirlerin iş ortakları, perakende sektöründe faaliyet gösteren firmalar, Anadolu’daki yerel zincirlerin temsilcileri ve markalar başta olmak üzere üç bin kişinin üzerinde katılımcının bir araya gelmesi öngörülüyor.

 

Konferansı bu yıl da Marketing Management Institute üstlendi.