Haberler

Yerel Zincirler Nisan’da Buluşuyor!


21 Temmuz 2011

Yerel zincirlerin 3. buluşması 27-28 Nisan tarihlerinde Haliç Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek. 

Yerel zincirlerin 3. buluşması 27-28 Nisan tarihlerinde Haliç Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek

 

Yerel zincirler ‘gücümüzü harekete geçirelim’ diyor; 4 binin üzerinde katılımcıyı hedefliyor

 

Türkiye Perakendeciler Federasyonu’nun (TPF) geleneksel ‘Yerel Zincirler Buluşuyor” organizasyonunun üçüncüsü, 27-28 Nisan 2011 tarihinde, Haliç Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapılacak. TPF Başkanı Selamet Aygün ve Başkan Yardımcısı Turan Özbahçeci, bu yıl ‘Gücümüzü Harekete Geçirelim’  temasıyla düzenlenecek organizasyonun konferans, fuar ve yarışma ayaklarıyla çok daha iddialı olacağını açıkladı.

Türkiye Perakendeciler Federasyonu tarafından düzenlenen ‘Yerel Zincirler Buluşuyor’ organizasyonunun üçüncüsü, 27-28 Nisan 2011 tarihinde, Haliç Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapılacak.Organizasyon öncesinde sektörel basınla bir araya gelen TPF Başkanı Selamet Aygün ve Başkan Yardımcısı Turan Özbahçeci, bu yılki organizasyon hakkında bilgi verdi.

 

Konferans, fuar ve yarışma ayaklarıyla iki gün sürecek organizasyonda yerel zincirlerle, onlara ürün ve hizmet sunan markaların ilişkilerinin güçlendirilmesi, yerel zincirlerin sorunlarının ortaya konması ve çözüm önerilerinin geliştirilmesi hedefleniyor. Organizasyonun, Anadolu’da 11 bölge derneği PERDER’ler ve federasyonun alt komisyonlarının yoğun çalışmaları ile bu yıl çok daha iddialı olması bekleniyor.

 

TPF Başkanı Selamet Aygün, “Dünya çapında ünlü konuşmacılar, kendilerini ispat etmiş isimlerin konuk olacağı konferansta birçok aktivite, animasyon ve ünlüler yer alacak. Düzenlenecek oturumlarla, katılımcılara farklı açılımlar sağlanacak. Fuarda da Anadolu’nun dört bir yanında faaliyet gösteren üretici firmalar ürünlerini ve hizmetlerini tanıtacaklar.” dedi.

Dört binin üzerinde katılımcı bekleniyor

‘Yerel Zincirler Buluşuyor’ ile Türkiye’nin dört bir yanından gelecek olan yerel zincir sahipleri ile yöneticileri, üreticiler, tedarikçiler, yerel zincirlerin iş ortakları, perakende sektöründe faaliyet gösteren firmalar, Anadolu’daki yerel zincirlerin temsilcileri ve markalar başta olmak üzere dört binin üzerinde katılımcının biraraya gelmesi öngörülüyor. TPF Başkan Yardımcısı Turan Özbahçeci ise, dört yıl önce gelecekte yerel perakende zincirlerinin kalmayacağı yönündeki söylemlerin  olduğunu belirterek, “Bugün geldiğimiz noktada 2010 yılında yerel zincirlerin büyüme oranının yüzde 11, ulusalların ise yüze 6 olduğunu görüyoruz. 2008-2009’da krizden sektörün yara almamasını sağlamanın yanında güçlenmesini sağladık. İçimizdeki yerel zincirlerden bazılarının ulusal hatta uluslararası şirket çıkmasını bekliyoruz’ dedi.

İlki 21 Mayıs 2009 tarihinde yapılan YZB konferansında ana tema olarak, “Güçbirliği” başlığıyla birlikte hareket edildiğinde nelerin başarılabileceği vurgulanmıştı. 2010’da ise “Gücünü Keşfet, Oyunun Kurallarını Biz Yazalım” konsepti ele alınmıştı.