Haberler

Yerel Zincirler Nisan’da Buluşuyor!


21 Temmuz 2011

Türkiye Perakendeciler Federasyonu tarafından düzenlenen “Yerel Zincirler Buluşuyor” organizasyonunun üçüncüsü, 27-28 Nisan 2011 tarihinde, Haliç Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapılacak.

Türkiye Perakendeciler Federasyonu tarafından düzenlenen “Yerel Zincirler Buluşuyor” organizasyonunun üçüncüsü, 27-28 Nisan 2011 tarihinde, Haliç Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapılacak.

Perakende sektörünün büyük bir heyecanla beklediği “Yerel Zincirler Buluşuyor” organizasyonunun 2011 yılı çalışmalarına başlandı. İki gün sürecek olan organizasyon, konferans ve fuar olmak üzere iki bölümden oluşacak. Konferanslarda, alanında uzman konuşmacılar deneyimlerini katılımcılarla paylaşırken; düzenlenecek oturumlarla, katılımcılara farklı açılımlar sağlanacak. Fuarda da Anadolu’nun dört bir yanında faaliyet gösteren üretici firmalar ürünlerini ve hizmetlerini tanıtacaklar.

 

Bu organizasyonla, yerel zincirlerle onlara ürün ve hizmet sunan markaların ilişkilerini güçlendirmek, yerel zincirlerin sorunlarını ortaya koymak ve çözüm önerilerinin geliştirilmesini sağlamak hedefleniyor. Ayrıca PERDER üyelerinin kendi aralarındaki ilişkilerini güçlendirilmesi ve yeni PERDER üyelerinin de bu oluşuma dahil edilmesi amaçlanıyor. Yapılacak organizasyonla, Türkiye’nin dört bir yanından gelecek olan yerel zincir sahipleri ile yöneticileri, üreticiler, tedarikçiler, yerel zincirlerin iş ortakları, perakende sektöründe faaliyet gösteren firmalar, Anadolu’daki yerel zincirlerin temsilcileri ve markalar başta olmak üzere üç bin kişinin üzerinde katılımcının bir araya gelmesi öngörülüyor.

 

İlki 21 Mayıs 2009 tarihinde yapılan YZB konferansında ana tema olarak, birlikte hareket edildiğinde nelerin başarılabileceği vurgulanmıştı. 2010’da ise “Gücünü Keşfet, Oyunun Kurallarını Biz Yazalım” konsepti ele alınmıştı

 

Küçük değişimlerin bile büyük farklar yarattığını görmek için, TPF tarafından üçüncüsü düzenlenecek olan YZB 2011’e sizleri bekliyoruz.