Haberler

“Yerele Destek Ver Şehrin Kazansın!”


02 Eylül 2019

Haziran ayında gerçekleşen Genel Kurul’da Türkiye Perakendeciler Federasyonu’nun Başkanlığı’na seçilen Ömer Düzgün, yönetim kurulu üyeleri ile Türkiye genelindeki PERDER ziyaretlerine başladı. TPF’nin ikinci yönetim kurulu toplantısı “Yerele Destek Ver Şehrin Kazansın!” sloganıyla Van PERDER ev sahipliğinde gerçekleşti.

Organize perakendenin en büyük çatı örgütü Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) heyeti, üyeler arasında birlik ve beraberliği güçlendirmek için yönetim kurulu toplantılarını Türkiye genelinde düzenlemeye devam ediyor. Van’ın Edremit ilçesinde, Van PERDER ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya, TPF Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Düzgün, Van Ticaret ve Sanayi Odası (Van TSO) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Şefik Eren, Van Ticaret Borsası (VATBO) Yönetim Kurulu Başkanı Naif Süer, Van Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (VAN ESOB) Yönetim Kurulu Başkanı İsa Berge, TPF Yönetim Kurulu Üyeleri, Van PERDER üyeleri katıldı.

Toplantının açılışında Van ekonomisine can veren tüm paydaşların katılımından büyük bir memnuniyet duyduklarını kaydeden TPF Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Düzgün, “Türkiye’de toplam market satış payı yüzde 33,7, gıdadaki satış payı yüzde 9,5, istihdam payı ise yüzde 34,8 olan yerel zincirler 13 yıldır tek yürek halinde hareket ederek bölgesine, üreticisine, tüketicisine, ülkesine daha fazla katma değer yaratmak için çalışıyor. Yaşanan yoğun rekabet ve ekonomik darboğaza rağmen bizler rakamsal büyümeye değil, faydaya odaklandık. Yerli markaları, yerli üreticileri, yereli destekleyen TPF, ne mutlu ki yürüttüğü çalışmalar ve hayata geçirdiği projelerle sektördeki konumunu yükseltti. Önümüzdeki dönemde sektörümüzde tüm tarafları kucaklayacak çalışmalara imza atmaya devam edeceğiz” dedi.

Yönetim kurulu toplantılarını her ay farklı bir ilde gerçekleştirmeye devam edeceklerini kaydeden Düzgün, “Geçtiğimiz ay Bursa’daki perakendeci dostlarımız ve iş dünyası liderleri ile buluştuk. Bu ay Van’dayız. Van TSO, VATBO, VAN ESOB’un değerli başkanlarının katılımıyla Van ve bölgedeki gelişmeleri dinledik. Yaptığımız görüşmelerle Van PERDER ve federasyonumuz bünyesine yeni üyelerimiz katıldı. Gün yerli işletmeciyi destekleme, birlikteliği artırma günü. Sektörümüzü, ülke ekonomisini geliştirecek her türlü projede yer almaya, üzerimize düşeni yerine getirmeye hazırız. Yerli üreticinin, yerli işletmecinin kazanması demek Türkiye’nin büyümesi demek. Tüketici harcamalarının devam ettiği, ekonomiye olan güvenin sürdüğü bir ortam demek. Tüm bunların yanı sıra istihdama ve ülke ekonomisine katkımızın artması demek. TPF çatısı altında emek veren, destekleyen tüm paydaşlarımıza ve bu organizasyona imza atan Van PERDER’e teşekkür ederiz” açıklamasını yaptı.