Haberler

Yereller, İpek Yolu PERDER çatısı altında birleşti


29 Şubat 2012

Gaziantep, Şanlıurfa, Kahramanmaraş, Adıyaman ve Kilis illerindeki yerel marketler, bundan böyle İpek Yolu Perakendeciler Derneği adıyla Türkiye Perakendeciler Federasyonu’na bağlı olarak faaliyet gösterecek.

Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman Kahramanmaraş ve Kilis illerindeki yerel marketler bir çatı altında hareket etme kararı aldı. Türkiye Perakendeciler Federasyonu’na bağlı olarak faaliyet gösterecek, merkezi Gaziantep’te bulunan İpek Yolu Perakendeciler Derneği (PERDER); 27 şirket üyesi ve 116 perakende satış noktası ile çalışmalarını sürdürecek.

‘Güçlerimizi birleştirip daha güzel ve kaliteli hizmetler yapacağız’

Dernek ile ilgili açıklamalarda bulunan İpek Yolu Perakendeciler Derneği Başkanı Vedat Cergibozan, tarihi İpek Yolu üzerinde yer alan kentlerin bir araya gelmesi ile oluştuğu için derneğe bu ismi verdiklerini belirtti. Cergibozan, “Dernekleşme adına bir eksiklik yaşıyorduk. Şimdi bu eksikliği gidermiş olduk. Bundan sonra güçlerimizi birleştirip daha güzel ve kaliteli hizmetler sunacağız. Sorunlarımızı masaya yatırıp, çözüm yollarını araştıracağız” diye konuştu.

Yerel zincirlerin önemine değinen Cergibozan “Yerel marketler kazandıklarıyla yine kentine ve ülkesine yatırım yapıyor. Gaziantep, Şanlıurfa, Kahramanmaraş, Adıyaman ve Kilis illerindeki yerel marketleri kucaklayacak ve bu çetin rekabet ortamında daha güçlü olmaları için çalışacağız” dedi.