Haberler

Yörükoğlu, Tpf Üyelerini Ağırladı


15 Temmuz 2011

TPF heyeti, Yörükoğlu markalı ürünleri yerinde inceledi. Türkiye Perakendeciler Federasyonu, 20 Mart 2009 tarihinde Antalya’da bulunan Yörükoğlu Süt ve Süt Ürünleri Endüstrisi tesislerini gezdi.
TPF heyeti, Yörükoğlu markalı ürünleri yerinde inceledi.
Türkiye Perakendeciler Federasyonu, 20 Mart 2009 tarihinde Antalya’da bulunan Yörükoğlu Süt ve Süt Ürünleri Endüstrisi tesislerini gezdi. TPF heyetini firma Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yörükoğlu, Genel Müdür Cihan Bulut ve Fabrika Müdürü Murat Özer karşıladı. Türkiye’nin sekiz bölgesinde faaliyet gösteren seksenin üzerinde PERDER üyeleri, zincir marketlerde satışa sunulan Yörükoğlu markalı ürünlerin hangi aşamalardan geçerek raflara taşındığını yerinde inceleme fırsatı buldular. Firma yetkililerinden pazarladıkları ürünler hakkında bilgi alan bilgi alan PERDER üyeleri süt, yoğurt, peynir üretim noktalarını ve sterilize ürünler bölümünü gezerek, ürünlerin aşama aşama takibini yaptılar. Firma yetkilileriyle fikir alışverişinde bulunan federasyon üyeleri, yeni çalışmalar için işbirliğine hazır olduklarını bildirdiler. Dernek üyelerine geziden sonra Yörükoğlu ürünleri ikram edildi.
Yörükoğlu markalı ürünler, pastörize ve steril olmak üzere hijyen koşullarına uygun olarak iki farklı kategoride üretiliyor. Pastörize ürünler kapsamında yoğurt, ayran, tereyağı ve peynir; steril ürünler kapsamında ise, süt ve meyve suyu yer alıyor. Ürünler, 15 bin metrekarelik kapalı alanda üretiliyor. 7 bin metrekarelik alanda steril ürünler, 8 bin metrekarelik alanda da pastörize ürünler üretiliyor ve depolanıyor. Üretimde 240 personelin çalıştığı firma, toplam 6 bin ton kapasite ile faaliyet gösteriyor.
Yörükoğlu ziyaret programı, Tuğra Restauran’ta düzenlenen akşam yemeğiyle sona erdi.