Haberler

YZB 2012 partneri belli oldu


21 Ekim 2011

“Yerel Zincirler Buluşuyor” organizasyonunu bu yıl, Expotim Grubu organize edecek

Türkiye Perakendeciler Federasyonu tarafından düzenlenen “Yerel Zincirler Buluşuyor” (YZB) organizasyonunun dördüncüsü 25-26 Nisan 2012 tarihlerinde İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Organizasyon bu yıl, geniş hizmet kadrosu ve uluslararası fuar tecrübesi olan Expotim Grubu tarafından yapılacak. Organizasyonun fuar bölümü grup bünyesindeki Expotim Uluslararası Fuar Organziasyonları A.Ş., konferans bölümü ise Globus Fuar ve Kongre Yönetimi Ltd. Şti. tarafından yürütülecek.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan TPF Yönetim Kurulu Başkanı Selamet Aygün, Expotim Grubu’nun, YZB’nin 2012 yılında hedeflediği değişim ve gelişim sürecini en iyi şekilde yöneteceğine inandığını söyledi. Geçmiş yıllarda elde edilen başarılar neticesinde, 2012 yılında hedeflerini daha da büyüttüklerini belirten Aygün, YZB’nin sektörün geleceğini tayin eden bir organizasyon haline geldiğine dikkat çekti.

Globus Fuar ve Kongre Yönetimi Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Adıgüzel, 2012 yılında gerçekleştirilecek YZB organizasyonunun geçmiş yıllardan çok daha farklı olacağını bildirdi.  Adıgüzel, “YZB’nin uluslararası ibareye kavuşturulmuş ve komşu ülkelerde faaliyet gösteren firmaların, katılımcı veya ziyaretçi olarak YZB’ye dâhil olmalarını planlılyoruz. Organizasyonun fuar bölümü kapsamında; gelen yoğun talep üzerine bu yıl, geçen yıla göre iki kat daha büyük bir sergi alanı oluşturacağız. YZB bünyesinde geleneksel olarak gerçekleştirilen, sektörün başarılı kişi ve kurumlarının ödüllendirildiği, rol model olarak sektör ilgililerine sunulduğu “Türkiye Perakande Ödülleri” genişletilerek farklı kategorilerde, daha geniş kitleleri kapsayacak şekilde organize edilecek.” dedi.

 Expotim Hakkında

Expotim Uluslararası Fuar Organizasyonları A.Ş. 2003 yılında, fuar organizasyonları konusunda deneyim sahibi profesyoneller tarafından kuruldu. Müşteri memnuniyetini öncelikli değerlerinden biri olarak kabul eden Expotim, Türk ihracat piyasasında önemli rolü olan bir organizasyon. Dış Ticaret Müsteşarlığı’nın verdiği A sınıfı yurtdışında fuar düzenleme yetki belgesine sahip olan Expotim’in şu anda moda, makine, gıda, yapı, deri ve ayakkabı, ev tekstili ve otomotiv olarak ayrıştırılmış yedi farklı sektör grubu fuarları mevcut. Expotim 95 kişilk personeliyle hizmet veriyor.

2011 yılı sonu itibarı ile Expotim Grup 32 ülkede, 193 fuar düzenlemiş olacak. Şimdiye kadar sözü edilen fuarlar için satılmış alan 170.000 metrekareyi aşarken, katılımcı firma sayısı da 7000’in üzerinde. Expotim’in satış departmanında, yurtiçi ve yurtdışı olarak ayrılan 48 kişilik uzman bir ekip çalışıyor. Grup her yıl 18 farklı ülkede, 50’nin üzerinde fuar düzenliyor.

Globus Hakkında                                                    

Yetkin ve konusunda uzmanlaşmış Globus ekibi, yurt içinde ve yurt dışında fuarcılık sektöründe gerçekleştirmiş olduğu başarılı projelerin ardından, 15 seneye uzanan tecrübe ve becerilerini, kongre organizasyonu ve tanıtım hizmetleri alanlarına da entegre ederek, Globus Fuar ve Kongre Yönetimi Şirketini hayata geçirdi. Globus ekibi bu güne kadar yurt içinde İstanbul, Ankara, Samsun, Trabzon, Kayseri ve Elazığ’da yapı, otomotiv, tarım, gıda, bilişim sektörleri başta olmak üzere birçok sektörde 50’nin üzerinde fuar gerçekleştirdi.

Organizasyonun iletişim çalışmalarını geçen yıl olduğu gibi bu yıl da MPR Pazarlama Halkla İlişkiler yürütecek.