Haberler

YZB 2015’e katılım, geçen yıla oranla yüzde 10 arttı


18 Mayıs 2015

Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) tarafından düzenlenen Yerel Zincirler Buluşuyor (YZB) 2015 Fuar ve Kongresi’nin sponsorları, TPF ev sahipliğinde bir araya geldi. Buluşmada, YZB 2015 organizasyonunun katılımcı sayısında, geçtiğimiz yıla oranla yüzde 10 artış kaydettiği belirtildi.

Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) tarafından düzenlenen ve açılışını TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun yaptığı Yerel Zincirler Buluşuyor (YZB) 2015 Fuar ve Kongresi’nin ardından, fuarın sponsorları bir araya geldi. TPF’nin ev sahipliğinde Mövenpick Haliç Otel’de düzenlenen kahvaltıya, PERDER Başkanları ve sponsor firma temsilcilerinden oluşan yaklaşık 100 kişi katıldı.

YZB 2015’in değerlendirildiği kahvaltıda, gelecek yıl düzenlenecek olan YZB 2016 da masaya yatırıldı. Katılımın artırılması, konsept ve konferans konuşmacıları üzerine yapılan sohbette söz alan katılımcılar, YZB’nin, perakende sektörü için çok verimli bir organizasyon olduğunun altını çizdi. Buluşmada, katılımcılar tarafından yerel zincir mağazalarının öneminin her geçen gün arttığı da vurgulandı.

Toplantıda konuşan Türkiye Perakendeciler Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Altunbilek, YZB 2015’in, katılımcı sayısı açısından geçtiğimiz yılki organizasyona göre yüzde 10 büyüdüğünü kaydetti. Altunbilek, “Geçtiğimiz yıl YZB organizasyonunda 6 bin 16 katılımcı yer almışken, bu yıl katılımcı sayısı 6 bin 700’e ulaştı. Yüzde 10’luk bir rakama tekabül eden bu büyümeden, TPF olarak oldukça memnunuz” dedi.

Perakende sektörünün en büyük buluşması olan YZB’nin sponsorlarına, fuara destekleri için teşekkür eden Altunbilek, şöyle konuştu: “Biz perakendeciler, sizler de üretici ve tedarikçiler olarak, hepimiz aynı gemideyiz. Bu geminin çok daha güvenli bir şekilde rotasında ilerleyebilmesi için, bir araya gelmemiz ve yapacağımız işbirlikleriyle yaşanan sorunlara birlikte çözüm bulmamız artık dünden çok daha hayati.”

Perakendeci, üretici ve tedarikçi olmak üzere, perakende sektörünün 1 milyonu aşkın paydaşını aynı platformda buluşturan YZB 2015, nisan ayında teknoloji konusu ve “Dönüşümü Başlat, Geleceği Kazan” temasıyla düzenlenmişti. Globus Fuar ve Kongre Yönetimi tarafından organize edilen, perakende sektörünün yerli ve yabancı sektör gurularını ağırlayan organizasyon, “Perakendenin En Başarılı Fikirleri” yarışması ile son bulmuştu.