Haberler

YZB 2016, perakende sektörüne ‘Verimlilik’ getirecek


17 Mart 2016

Perakende sektörünün on binlerce paydaşını bir araIMG_6523ya getiren Uluslararası Yerel Zincirler Buluşuyor Konferansı ve Fuarı’nın (YZB) 8’ncisi için geri sayım başladı. Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) tarafından 13-14 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilecek olan YZB 2016’da, “Perakendede verimlilik” ile “Yarını iyi Kullan” fikrinden hareketle “Verimlilik” konusu her yönüyle ele alınacak.

Organize perakendenin en önemli halkası olan yerel zincir marketler, 13-14 Nisan tarihlerinde İstanbul’da Haliç Kongre Merkezi’nde 8’inci kez bir araya gelecek. Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) tarafından düzenlenen Yerel Zincirler Buluşuyor (YZB) 2016’nın, üreticiden tedarikçiye, perakendecilerden sektöre hizmet sunan firmalara kadar on binlerce paydaşı bir araya getirmesi bekleniyor.

Organize gıda perakendesinin en büyük fuar ve konferans organizasyonu olan YZB 2016, Globus Fuar ve Kongre Yönetimi tarafından iki günlük bir programla gerçekleştirilecek. Organizasyon önceki yıllarda olduğu gibi fuar ve konferans olmak üzere iki ayrı bölümde kapılarını aralayacak. Bu yıl “Verimlilik” ana temasıyla sektörün tüm oyuncularını bir araya getirecek olan etkinlikte; şirketler yeni ürün ve hizmetlerini interaktif stantlarla tanıtırken, yerli ve yabancı şirketlerin sektör duayenleri deneyimlerini katılımcılarla paylaşacak.

 

“VERİMLİ MARKET” SEKTÖRLE BULUŞACAK

‘Dönüşümü Başlat Geleceği Kazan’ ana temasıyla 2013 yılında ‘İnsan’, 2014 yılında ‘Marka’ ile sürecin iki aşamasını tamamlayan YZB, 2015 yılında ‘Teknoloji’ temasıyla hedeflediği dönüşümü tamamladı. YZB 2016’da ise ‘Perakendede Verimlilik İle Yarını İyi Kullan!’ sloganından hareketle ‘Verimlilik’ konusu her yönüyle ele alınacak. Fuar kapsamında ise lider markaların raf, dolap, sunum ve müşteri yönlendirme, aydınlatma, elektronik ve otomasyon konularında verimli ürünleri ve çözümleri ‘Verimli Market’ kurgusuyla sektör profesyonelleri ile buluşturulacak.

REKABETTE VERİMLİLİĞİN GÜCÜ TARTIŞILACAK

Verimliliğin, rekabet gücü için önemli olduğundan hareketle pazarlama, operasyon, iş gücü, finans ve İK yönetiminde verimliliğinin katılımcılarla paylaşılacağı YZB 2016’da, Unilever Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi Cem Tarık Yüksel, Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Sinan Kızıldağ ve Obase Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Alpay konuşmacı olarak yer alacak.

Üretici, yerel zincir ve tüketici üçgeninin köprüsü Yerel Zincirler Buluşuyor Konferansı ve Fuarı bu yıl da Türkiye’nin dört bir yanından yerel market zincirlerini dev markalarla buluşturacak. Yerli ve yabancı dev markaların destekleriyle gücüne güç katan YZB 2016’nın bu yılki ana sponsorları ise Coca-Cola İçecek, Eczacıbaşı, Sütaş, Unilever ve Ülker oldu.

“SEKTÖRE BAŞARI VERİMLİLİKLE GELECEK”

Perakendede var olmanın yollarını üyeleriyle paylaşmayı kendine misyon edinen Türkiye Perakendeciler Federasyonu’nun sürdürülebilir bir başarı yakalamak, hedef odaklı çözümler üretmek için gerçekl
eştirdiği çalışmaları YZB 2016’ya taşıyacaklarını belirten TPF Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Altunbilek, şu açıklamayı yaptı:

“Perakendenin en önemli buluşma noktası olan organizasyonumuzda, her yıl olduğu gibi bu yıl da sektörün lider firmaları, yeni ürün ve hizmetlerini interaktif stantlarla ziyaretçilerle buluşturacak. Türkiye’nin yanı sıra yüzlerce ülkede operasyonlarını sürdüren yerli ve yabancı markaların sponsor olduğu, perakende sektörüne yön veren markaların katılımcı olduğu, sektörün geleceğini şekillendiren sektör duayenlerinin ise konuşmacı olarak yer aldığı YZB 2016; yine farklı ve sektörümüz açısından yine ‘Verimli’ bir organizasyon olacak. İş süreçlerinde başarıyı verimlilikle perçinlemek isteyen tüm üyelerimizi, sektördeki tüm paydaşlarımızı, ‘Verimlilik’ çalışmalarıyla neler yapabileceğimizi, deneyimlerden neler kazanabileceğimizi görmek adına buluşmamıza bekliyoruz.”


SEKTÖR DEVLERİ DESTEKLİYOR

Yerel Zincirler Buluşuyor, 8’nci yılında da yerli ve yabancı birçok firmanın desteğiyle kapılarını aralayacak. Hazırlıkların tüm hızıyla sürdüğü YZB 2016’nın bu yılki sponsorları ise şöyle gerçekleşti;

Ana Sponsorlar: Coca-Cola İçecek, Eczacıbaşı, Sütaş, Unilever, Ülker

Gala Yemeği Sponsoru : Hayat Kimya

Kurumsal Sponsorlar : CP, Eti, Fayda, Kebir, Nestlé, Parex, Sleepy, Vissmate

Resmi Sponsorlar: Bağdat Baharat, Erpiliç, Hero Baby, Nudo, Pine, Sanset

Oturum Sponsorları: Balparmak, Lila Kağıt, Meysu, Sera, Verifone

Verimli Market Sponsorları : POS, Üçge,

Destek Sponsorları: Bahçıvan, Barilla, Cook, Dalan, Danet, Mars Madencilik, Pınar Kuruyemiş, Sanpa, Seyidoğlu