Haberler

YZB 2016, perakendecileri verimlilik için buluşturuyor


08 Nisan 2016

Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) tarafından bu yıl 8’incisi gerçekleştirilecek Uluslararası Yerel Zincirler Buluşuyor Konferansı ve Fuarı (YZB) için geri sayım başladı. İstanbul’da Haliç Kongre Merkezi’nde 13-14 Nisan’da düzenlenecek ve bu yıl 4 bakanın da katılacağı YZB 2016YZB___Gorsel_2 (1)’da perakende sektörünün on binlerce paydaşı “Verimlilik” için buluşacak.

Organize gıda perakendesinin en büyük fuar ve konferans organizasyonu olan Yerel Zincirler Buluşuyor (YZB) 2016’nın 8’incisi bu yıl 13-14 Nisan tarihlerinde İstanbul’da Haliç Kongre Merkezi‘nde yapılacak. Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) tarafından düzenlenen YZB 2016, bu yıl Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, Maliye Bakanı Naci Ağbal’ın katılımıyla kapılarını açacak.

YZB 2016’nın üreticiden tedarikçiye, perakendecilerden sektöre hizmet sunan firmalara kadar on binlerce paydaşı bir araya getirecek. Globus Fuar ve Kongre Yönetimi tarafından iki günlük bir programla gerçekleştirilecek organizasyon önceki yıllarda olduğu gibi fuar ve konferans olmak üzere iki ayrı bölümde yapılacak. Ayrıca “Perakendenin En Başarılı Fikir Ödülleri” de YZB kapsamında düzenlenecek bir törenle sahiplerini bulacak.

REKABETTE VERİMLİLİĞİN GÜCÜ TARTIŞILACAK

YZB 2016’da açılış konuşmalarının ardından Karaman Milletvekili, Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı, Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk “Birlikten Doğan Verimlilik” konusunu anlatacak. Unilever Türkiye Satış ve Müşteri Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Cem Tarık Yüksel, Vodafone Türkiye Ticari Operasyonlardan Sorumlu İcra Kurulu Başkan Yardımcısı M. Sinan Kızıldağ, Mimar Selim Yuhay ve Power Of Happiness Platformu Kurucusu ve Doğan Gazetecilik Yönetim Kurulu Üyesi Tijen Mergen konuşmacı olarak yer alacak. Verimliliğin, rekabet gücü için önemli olduğundan hareketle pazarlama, operasyon, iş gücü, finans ve İK yönetiminde verimliliğinin katılımcılarla paylaşılacağı organizasyonun ilk gününde ayrıca Dünya Bilardo Şampiyonu Semih Saygıner de Masamda Birikmiş Hikayeler ile sahne alacak.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun açılış konuşmasıyla başlayacak YZB 2016’da ikinci günün konuşmacıları ise şöyle:

Yeni Dünyayı Anlamak: Emin Çapa (CNN Türk Ekonomi Müdürü)

Türkiye ve Perakende Gündemi: M. Rifat Hisarcıklıoğlu (Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı), Naci Ağbal (Maliye Bakanı)

Perakendenin Odağında Verimlilik Var: Tahsin Pamir (Perakende Danışmanı ve Eğitmen), Prof. Dr. Gürhan Kök (Koç Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Invent Analytics Kurucusu), Haluk Alpay – (OBASE – Yönetim Kurulu Başkanı ve Kurucu Ortak), İrem Tüzünalper (Ekstra Bilgi Çözümleri ve İletişim Hizmetleri – Kurucu Ortak ve CEO)

Karlılık ve Rekabet Uğruna Cesur Bir Dönüşüm: Mahmut Ülkü (MOPAŞ – CIO), Nilüfer Durak (Solvoyo – Operasyonlardan Sorumlu Başkan)

İyi Kullan, İyi Kazan: Okan Aras (Okuantum Kişisel ve Kurumsal Danışmanlık – Kurucu Başkan),  Ersin Tuşgul (Verifone Türkiye – Satış Müdürü), Onur Ünver (FIT Solutions – Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı), Şafak Aktekin (Chep Türkiye – Genel Müdür)


“VERİMLİ MARKET” SEKTÖRLE BULUŞACAK

‘Dönüşümü Başlat Geleceği Kazan’ ana temasıyla 2013 yılında ‘İnsan’, 2014 yılında ‘Marka’ ile sürecin iki aşamasını tamamlayan YZB, 2015 yılında ‘Teknoloji’ temasıyla hedeflediği dönüşümü tamamladı. YZB 2016’da ise ‘Perakendede Verimlilik İle Yarını İyi Kullan!’ sloganından hareketle ‘Verimlilik’ konusu her yönüyle ele alınacak. Fuar kapsamında ayrıca lider markaların raf, dolap, sunum ve müşteri yönlendirme, aydınlatma, elektronik ve otomasyon konularında verimli ürünleri ve çözümleri ‘Verimli Market’ kurgusuyla sektör profesyonelleri ile buluşturulacak.