Haberler

YZB, 7 bin 500’ün üzerinde katılımcı ile gerçekleştirildi


25 Nisan 2017

Organize gıda perakende sektörünün en büyük organizasyonu olan Uluslararası Yerel Zincirler Buluşuyor Konferansı ve Fuarı (YZB 2017) bu yıl 9’uncu kez sektör temsilcilerinin ve duayen isimlerin katılımıyla gerçekleştirildi. Her geçen yıl katılımcı sayısını ve başarı çıtasını yukarı taşıyan organizasyona bu yıl 300’ün üzerinde marka, 22 konuşmacı ve 7 bin 584 ziyaretçi katyzbıldı.

Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) tarafından düzenlenen organize gıda perakende sektörünün en büyük konferans ve fuar organizasyonu olan Yerel Zincirler Buluşuyor (YZB 2017), 12-13 Nisan’da İstanbul’da Haliç Kongre Merkezi’nde 9’uncu kez gerçekleştirildi. Üreticiden tedarikçiye, perakendeciden sektöre hizmet sunan firmalara kadar binlerce paydaşını “Dönüşüm” başlığı altında verimlilik konusunda bir araya getiren YZB 2017, sektör temsilcilerinden ve ziyaretçilerden büyük ilgi gördü.

Perakende sektöründe ‘Verimlilik’ konusunun her yönüyle ele alındığı organizasyonda bu yıl 49’u sponsor olmak üzere 107 firma 300’ün üzerinde marka ile yer aldı. Sektörün geleceğe dönük yol haritalarının çizilmesi adına sektör duayenlerini konuşmacı olarak ağırlayan YZB 2017 süresince 11 oturumda 22 konuşmacı sektör profesyonelleriyle buluştu. Yurt içinde ve yurt dışında, 21 yılda 30’un üzerinde ülkede düzenlediği 400 projenin organizatörü Globus Fuar ve Kongre Yönetimi tarafından gerçekleştirilen YZB 2017, 2 gün boyunca toplamda 7 bin 584 kişiyi ağırladı.

TİDER İLE ANLAMLI İŞBİRLİĞİ

Sektörün en büyük organizasyonu YZB 2017’de aynı zamanda anlamlı bir işbirliğine imza atıldı. Organizasyon süresince katılımcı firmaların katılımıyla bir bağış kampanyası düzenlendi. Firmalar tarafından bağışlanan ürünler toplanarak insanların temel ihtiyaçlarına adil ve eşit şekilde ulaşabilmesi için çalışmalar yürüten Temel İhtiyaç Derneği’ne (TİDER) aktarıldı. Kampanya kapsamında toplamda 31 bin 500 TL değerinde ürün toplandı. Organizasyon süresince teslim alınan ürünler TİDER’e bağlı Destek Market şubelerinde ihtiyaç sahipleri tarafından ücretsiz olarak temin edilebilecek.